מטבח אפור מודרני חם

בחירת ריצוף מתאים לחלל המטבח

הריצוף בחלל המטבח הוא אחד מהאלמנטים הדומיננטים והמשפיעים ביותר על אופיו ועיצובו. מלבד ארונות המטבח, שתופסים חלק נכבד מחלל המטבח וסגנונו, הריצוף משלים את המראה ומכתיב את האווירה והתפקוד בחלל.

כאשר נתמקד בבחירת צבע הריצוף, עלינו לקחת בחשבון כי ריצוף בהיר מאוד או כהה יבליט לכלוך וסימנים. בחלל המטבח, בו ישנה עבודה מרובה ותנועה מתמדת, נעדיף לבחור צבעי ביניים שיטשטשו את סימני הלכלוך ויאפשרו פעילות רבה במטבח ללא הרבה עבודת נקיון לאחר מכן.

ריצוף למטבח - מטבחי סמל

מבחינת טקסטורה- לכלוך בולט לרוב על ריצוף בעל צבע אחיד ללא טקסטורות. כאשר נבחר ריצוף בעל מספר גוונים או טקסטורה מעניינת, הלכלוך יראה פחות לעין ויאפשר עבודה קלה ונוחה במטבח. בנוסף, אנו בדרך כלל בוחרים ארונות מטבח חלקים ונקיים- בחירת ריצוף בעל טקסטורה יוסיף למראה ארונות המטבח וישלים אותו.

ריצוף למטבח - מטבחי סמל

מעבר לפרמטר הלכלוך, הריצוף הוא אחד הגורמים המעניקים לחלל את התחושה השוררת בו. בחירה של ריצוף בהיר תאפשר לכם להעניק למטבח אור ותחושה של חלל רחב וגדול. אם ברשותכם מטבח גדול ורחב ידיים, תוכלו לבחור ריצוף כהה המעניק מראה דרמטי ומודרני לחלל ללא פחד מתחושה מסוגרת וקטנה.
אפשרות נוספת לריצוף המטבח כוללת ריצוף פרקט. אם ברצוננו להתקין פרקט במטבח עלינו לוודא כי זהו פרקט מעץ מלא. פרקטים מעץ מלא הם מאוד עמידים, ניתן לשטוף אותם עם מים, והם לא מקבלים כתמים בקלות.

ריצוף למטבח - מטבחי סמל

אם ברשותכם ארונות מטבח שגם הם בצבע עץ, שלבו גווני עץ שונים בין ארונות המטבח לפרקט על מנת ליצור הפרדה ועניין. בחירת ארונות מטבח ופרקט באותו הצבע עלולה לאבד מיופי שני פריטים אלה בנפרד.
חשוב לזכור כי החלק המרכזי במטבח הם ארונות המטבח- אנו רוצים ליצור להם רקע נעים ולא לגנוב להם את ההצגה. צבעי ריצוף חזקים צריכים להיות מאוזנים היטב עם צבעים וגוונים של אלמנטים אחרים במטבח כדי שהמטבח יהיה הרמוני ושלם מהבחינה העיצובית.

ריצוף למטבח - מטבחי סמל

אם בעת בחירת הריצוף אתם נתקלים בקושי, הביאו דוגמאות צבע ומקמו ליד ארונות המטבח. וודאו כי הצבעים משתלבים ונסו לדמיין את האווירה המתקבלת.