מטבח פורניר אלון ואפור

מטבחים מעוצבים לשנת 2024

בעולם המודרני, המטבח אינו עוד חלל פונקציונלי בלבד. המטבח מהווה את לב ליבו של הבית, חלל שנחשף עם כניסתנו הביתה, ולכן חשיבות העיצוב בו הפכה עצומה. לכן, המשימה העומדת בפנינו היא לשלב בין פונקציונליות ועיצוב ולהביא אליכם מטבחים מעוצבים ונוחים שיתאימו בדיוק לביתכם. אז אם אתם בדרך להחליף את המטבח הקיים בדירתכם, או להזמין מטבח עבור ביתכם החדש, ישנם מספר דברים שכדאי לשים אליהם לב בבחירה וקנייה של מטבחים מעוצבים. 

לצפייה בכל המטבחים שלנו לחצו כאן!

מה הם מטבחים מעוצבים?

בעבר, המטבח היה צנוע ופשוט, עשוי מחומרי גלם פשוטים, ובנוי כחלל סגור שהסתיר את פעולות הבישול משאר הבית. עם השנים, המחיצה או הקיר שהפרידו בין המטבח לפינת האוכל או סלון המגורים ירדו, והמטבח נפתח לחלל המגורים. ברגע שהמטבח כבר לא היה מנותק משאר אזורי הבית, לא רק שהמטבח גדל באופן משמעותי, אלא שגם הריהוט המצוי בו הכתיב את הטון בעיצוב חלל המגורים כולו. השינוי הוביל את חברות המטבחים, ובראשן מטבחי סמל, להרחיב את הדגש העיצובי במטבחים ולהפוך אותם לרהיט מעוצב ופונקציונלי שמהווה את מרכז הבית. מכאן צמח המושג "מטבחים מעוצבים" שהפך לסטנדרט בכל בית בישראל. 

מטבח Nano CD עץ בשילוב שחור שעוצב על ידי אלון כהן
עיצוב: אלון כהן | צילום: שי אפשטיין

מהם היתרונות של מטבח מעוצב?

היתרון הבולט ביותר במטבח מעוצב הוא כמובן – העיצוב. במטבח מעוצב אנו נהנים מנראות נעימה לעין ומשיח דקורטיבי ומשלים בין חלל המטבח למחלל המגורים, החצר וחלל הכניסה. העיצוב הוא פרמטר חשוב בעולם המודרני, והמטבחים החדשים בהחלט עונים עליו בצורה מופלאה. יתרון נוסף ולא פחות חשוב הוא הנוחות והשימוש – רבים מאיתנו נוטים לטעות ולחשוב כי העיצוב בא על חשבון הנוחות, אבל זה לא בהכרח נכון. באמצעות תכנון חכם ופונקציונלי ניתן לשמור על הנוחות והשימושיות במטבח לצד עיצוב מרהיב ומודרני. 

שמירה על עקרונות אלה תאפשר לכם ליהנות מהמטבח לא רק כמקום בישול אלא גם כאזור אירוח, בילוי משפחתי ואפילו כאזור עבודה. 

מטבח קלאסי שעוצב על ידי מאיה שינברגר
עיצוב: מאיה שינברגר | צילום: איתי בנית

כיצד להתאים את המטבח המעוצב לצורכי המשפחה?

הדגש שרבים שמים כאשר הם מזמינים מטבחים מעוצבים, הוא כמובן העיצוב. יחד עם זאת, אל לכם להזניח את מבנה המטבח בכללותו, והתאמתו לסביבה בה אמור המטבח להיות מוצב. זאת, על אחת כמה וכמה אם אתם מתכננים לבלות זמן רב בבישולים. תמיד זכרו כי המטבח הוא החלל המרכזי בבית, בו נעשת רוב פעילות היום. כאשר תתכנו מטבח מעוצב ומרהיב אך שאינו שימושי – תגלו כי כל מטרתו העיקרית מתפספסת. חשוב כי ההנאה במטבח תהיה גם בשימוש בו ולא רק בשהייה.

וודאו כי המטבח שהזמנתם יכיל מספיק תאים, יהיה נגיש ונוח מבחינת עומקים, גבהים ומרחקים, וכמו כן גם מספיק מרווח. חברות מטבחים, דוגמת Semel Kitchens, מבצעות שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר, אשר מאפשרות להן להתאים מטבחים באופן אישי ללקוח, תוך שהלה מקבל תמורה מלאה לכספו.

מטבח עץ מודרני שעוצב על ידי מורן גוזלי
עיצוב: מורן גוזלי | צילום: עודד סמדר

מהם החומרים החדשניים לשנת 2024 במטבחים מעוצבים?

אי אפשר לדבר על מטבחים מעוצבים מבלי לדבר על החומרים החדשניים שמשמשים לבנייתם. חברת מטבחי סמל מובילה בשנים האחרונות בהשקת חומרים חדשניים וטכנולוגיים המאפשרים למטבחים המעוצבים להפליג למחוזות רחוקים. בין החידושים האחרונים שהציגה החברה ניתן לראות חומרים במרקמים שונים, גוונים מרהיבים, חומרים מעולמות הטבע ועוד. אחד החידושים הבולטים הם דלתות ה-Nano CDהמעניקות חיים לדלתות המטבח שלכם. דלתות ה-CD החזקות והדקות שלנו שולבו עם ציפוי ננו ייחודי – לתוצר ייחודי במינו. החומר החדשני הוא תשובה פונקציונלית ואסתטית לשני מגמות עיצוב עולמיות: חומרים חכמים ומשטחי מט. הדלתות החדשות הן בעלות תוחלת חיים ארוכה במיוחד, הן קלות בהשוואה למקבילותיהן, מונעות טביעות אצבעות וכתמים ודוחות הצטברות חיידקים. 

אחרי שהבנתם למה כדאי לשים לב בבחירת מטבחים מעוצבים, זה הזמן להתחיל לתכנן את המטבח המעוצב שלכם. הגיעו לאחד מסניפינו לפגישת ייעוץ עם צוות המעצבות המקצועיות שלנו, שיסייעו לכם לתכנן ולעצב את מטבח החלומות שלכם