מטבח מסוגנן

מטבח מסוגנן – ליבו הפועם של הבית

מזה מספר השנים חל שינוי מהותי בתפיסת חשיבות המטבח בחלל המגורים. בעבר המטבחים תוכננו בחללים סגורים והשטח שהוקצה להם היה מועט ביחס לגודלו של הבית. בשנים האחרונות התעצמה התפיסה שהמטבח הוא מרכז הפעילות הביתית. כיום, השטח המוקצה למטבח בתכנון הבית גדול יותר מבעבר, ואפשר להבחין במגמה של מטבחים פתוחים המתחברים באופן אינטגרלי לסלון ושאר חלקי הבית. אפשר לומר שאם בעבר המטבח תוכנן כעוד אזור בבית, כיום המטבח הוא האזור הראשון אותו נתכנן ונעצב – והוא יכתיב את סגנונותיהם של שאר האזורים.

מגמה זאת העלתה את עולם המטבחים לרמה שלא נראתה בישראל – הן בגודל השטח המוקצה לו והן בהוצאות הכספיות הכרוכות בקנייתו. מכיוון שמטבחים רבים המתכוננים בפרוייקטים חדשים הנם פתוחים, עיצוב המטבח משליך על סגנון הבית כולו. כל שעליכם לעשות הוא לבחור את הסגנון המועדף עליכם מבין האופציות הנרחבות שעולם המטבחים מציע וללכת על זה עד הסוף.

"סמל מטבחים" הינה החברה הראשונה שהובילה שינוי זה – החל מייצור מטבחים גדולים בעלי סגנון עיצובי מוקפד, מטבחים פונקציונאלים ונוחים להתנהלות בני הבית והאורחים סביב חלל זה, ועד לרמה טכנולוגית גבוהה המביאה את התוצר האיכותי והמתקדם  ביותר. לפניכם סקירה של ארבעה סגנונות בולטים בקולקציית המטבחים המעוצבים החדשנית שלנו:

סדרת ה- S : מטבחים מודרניים

סדרה זו מתאפיינת בקווים נקיים וישרים, שילוב בין חומרי גלם מעולים, עיצוב לא מתפשר ושמירה על פונקציונאליות. כל אלו מביאים לידי ביטוי את המטבח המודרני המאופק יחד עם המהפכה התעשייתית שפולשת לכל תחומי חיינו. בהצגה זו, תכנון הוא שם המשחק, וחומרי הגלם הם השחקנים הראשיים, המגיעים במתכונתם הנקייה ביותר; אסתטיים, דקים ועמידים, חזקים ושקטים, אך לא תמיד שגרתיים. כאן תמצאו ברזל ונירוסטה, עץ וקרמיקה, המשולבים זה בזה בסינרגיה מושלמת.

מטבח מסוגנן – ליבו הפועם של הבית
>> דגם שלושה איים מתוך הסדרה המודרנית.

מטבחים לבנים

המטבח הלבן הוא אינו עוד טרנד חולף. הוא בלתי מנוצח והוא כאן כדי להשאר. הצבע הלבן מעניק רוגע נפשי ומשרה בבית אוירה שלווה ותחושה של טוהר וקדושה. כשעוטפים מטבח בצבע לבן עם גימור נכון התוצאה מדהימה. המטבח הביתי הוא מקום בו הצבעים נפגשים: העגבניה האדומה, החציל הסגול, הבצל הזהוב, וכולם מתגבשים לתבשיל מיוחד של צבעים כשהלבן מעודד אותם לבלוט, וכשלעצמו דומיננטי ואינו נבלע. כשהלבנים שולטים במטבח שלנו, אנו נקבל מטבח יוקרתי, נקי, מואר ואופנתי בלי לגרוע מאופיו השקט, הצניעות, השלווה והעדינות האופיניים לצבע הלבן. מטבח לבן תמיד מפוייס עם הבית באופן המושלם ביותר.

מטבח מסוגנן
>> דגם לבן-אלומיניום מתוך סדרת המטבחים הלבנים.

מטבחי עץ

מטבח שהוא אמירה, ועיצובו הוא כמנגינה המגולפת בעץ, הלוחמת לצורה ושואפת ליופי. להכניס את הטבע, את האמנות האלוהית, לתוך הבית אינם דבר של מה בכך, וזו כשלעצמה היא אומנות. מטבח כזה דורש הבנה מהותית של החומר, המשפיע ישירות על לב הבית והסובבים אותו. העץ מהווה את טביעת האצבע של הטבע בתוך המטבח, ובכך תורם לחיות לעוצמה ולהרמוניה.

מטבח מסגונן עם אי ענק בשילוב עץ
>> דגם תלת שכבתי מתוך סדרת העץ.

מטבחים קלאסיים

מטבח קלאסי מתוכנן ומעוצב בהשראה ויקטוריאנית, שבה הפרטים הקטנים, וביניהם הקישוטים, הגימורים והפיתוחים עשויים בעבודת יד אמן מוקפדת. במטבח זה העץ הכבד נותן את אותותיו, באופן שלא ניתן להתעלם ממנו או להתכחש אליו. פה עולים באף ניחוחות תבשילי קדרת הברזל היצוק, המתחממים לאיטם מעל האש המבערת, לקול פיצפוצי הגיצים העולם לאוויר ונעלמים לתוך הארובה. משטח עץ האגוז העתיק טומן בחובו צבעי שלכת דאשתקד וניחוח יער סבוך, שבו סודו מתגלים, אם רק מביטים.

 מטבח מסוגנן – ליבו הפועם של הבית
>> דגם LORD מתוך הסדרה הקלאסית.