מטבח שחור ונירוסטה

חברת מטבחים או נגר : כיצד בוחרים?

כמרכז הפעילות של הבית בעידן המודרני, המטבח הוא האזור שאנו משקיעים בבחירתו הכי הרבה זמן, מחשבה ומאמץ. החלפתו נובעת בדרך כלל משתי סיבות: בלאי שנגרם עקב זמן ממושך או מעבר דירה / שיפוץ של הבית הקיים. בנקודה זו רבים מתלבטים האם לרכוש את המטבח אצל נגר מטבחים פרטי או בחברת מטבחים מוכרת. לכן, החלטנו להעניק לכם קצת מידע על השניים, שאולי יסייע לכם להחליט.

נגר מטבחים - מטבחי סמל
עיצוב: שלומי לוין | צילום: שי אפשטיין

בחירת המטבח קמה ונופלת על שני עוגנים חשובים: הפן האסתטי והפן השימושי. בבחירתנו אנו חייבים לקחת בחשבון את שני הפרמטרים הללו וליישמם בצורה הנכונה ביותר עבורנו. כלומר, עלינו לבחור מטבח שיתאים וישתלב באופן אינטגרלי עם העיצוב הכללי של הבית, ובנוסף, מטבח שיתאים לפעילות היומיומית שלנו במטבח. אם נשים דגש רק על אחד משני אלו, או שנקבל מטבח כתצוגת "מוזיאון" שאינו שימושי, או להפך, מטבח שימושי שאינו מתכתב עם האסתטיקה של הבית.

חברת מטבחים או נגר?

עומדות לפנינו מגוון אופציות. תחום המטבחים מכיל עשרות חברות, גדולות וקטנות, ומאות אם לא אלפי נגרים. לכל אחד היתרונות הבולטים שלו אך ישנם מספר פרמטרים דומיננטיים שעליכם לקחת בחשבון בעת בחירת המבצע למשימה.

נגר מטבחים - מטבחי סמל
עיצוב: סמט אדריכלים | צילום: עודד סמדר

מראה עיניים כן קובע?

הפרמטר הראשון עליו נסתכל יהיה תהליך הבחירה. לחברות מטבחים, בדרך כלל, ישנם אולמות תצוגה מהם תוכלו להתרשם ולקבל השראה למטבח שתרצו. הדגמים המובנים יסייעו לכם בבחירת השלדה הכללית של המטבח ובכך לחסוך הרבה השקעה מחשבתית על העיצוב ההתחלתי. מצד שני, חברות מטבחים פעמים רבות מוגבלות בשינויים שניתן לעשות בדגמים עצמם, וההפלגה עם הדמיון נקטעת. אצלנו, במטבחי סמל, אנו מצליחים לשלב בין שני העולמות, מצד אחד תוכלו להגיע ולהתרשם מארבעה אולמות התצוגה המרשימים שלנו ברחבי הארץ, בהם מוצגים דגמים נבחרים מהם תוכלו לקחת השראה, ומצד שני, תוכלו לעצב את מטבח חלומותיכם ללא הגבלות – ממש כפי שדמיינתם אותו. אנו נותנים יד חופשית לדמיון של הלקוחות והמעצבים יחדיו עד ליצירת המטבח המושלם.

נגר מטבחים - מטבחי סמל
עיצוב: דנה קושמירסקי ואושרי אבירם | צילום: עודד סמדר

חומרי הגלם

פרמטר נוסף הוא איכות החומרים ורמת הגימור. באופן כללי, לחברות מטבחים ישנו יתרון משמעותי באיכות העבודה, מכיוון שיש ברשותם מערך מכונאי שלם, המיועד באופן ספציפי לייצור המטבחים בצורה המושלמת. אך כאשר המטבח שנבחר הינו בעל מורכבות גבוהה, עבודתם של נגרים, המבצעים הכול בהתאמה אישית ובטכנולוגיה מעט מיושנת, עשויה לצאת מדויקת יותר.

גם לסוגיה זו אנו, במטבחי סמל, הצלחנו למצוא פתרון. לאחרונה הוקם מערך טכנולוגי חדש ובראשו מפעל צבע ייחודי – המבוסס על טכנולוגיית צביעת רכבי יוקרה. רוב העבודה אכן נעשת ע"י מערך רובוטי מהמתקדמים בעולם, אך החלקים הקטנים, המורכבים והעדינים מטופלים ע"י צוות עובדים מיומן באופן ידני בלבד. בנוסף, חומרי הגלם שאנו מספקים הם מהאיכותיים ביותר בשוק, ובעלי עמידות לאורך עשרות שנים.

האם להתפשר על המחיר?

לכל מטבח ישנה את העלות שלו, הנקבעת על פי החומרים ממנו עשוי, רמת המורכבות, גודל, צבע וכדומה. חשוב לציין כי מטבח איכותי הוא אינו מטבח זול – חומרים עמידים לעשרות שנים, יחד עם רמת גימור גבוהה, אינם מוצר שתוכלו לרכוש בזול גם אם יגידו לכם אחרת. המחירים הם מאוד דינמיים, הן אצל נגרים והן בחברות המטבחים, ולכן חשוב לבדוק את כל האופציות לפני הרכישה. אנו מאמינים כי קנייה אחת, טובה ואיכותית, משתלמת יותר מאשר קניות מרובות, פחות איכותיות ומעט יותר זולות, אם מתחשבים בתהליך ההחלפה, הבחירה, שינויי האינסטלציה וכל ההתעסקות מסביב.

כעת הגיע החלק שלכם, בו עליכם להחליט. חשבו טוב על החסרונות שהיו לכם במטבח הקודם ונסו להימנע מהם במטבח החדש. חשבו על המיקום של כל הכלים הכבדים, סדרו לכם בראש, וגם על הנייר, את המטבח האידיאלי, ונסו להתאים אותו כמה שיותר למציאות. לא מדובר במדע בדיוני – הכל אפשרי.