מטבח עץ אלון כפרי

מטבחים כפריים מעוצבים לאווירה ביתית ונעימה, מטבח כפרי במגוון דוגמאות

הפופולריות הרבה של המטבח הכפרי בישראל אינה מפתיעה. העיצוב בסגנון הכפרי משרה אווירה ביתית, חמימה ונינוחה, מתאים ביותר למטבח הישראלי.

מטבחים כפריים – מה תמצאו בהם? 

שימוש נרחב בעץ – המאפיין העיקרי במטבחים כפריים מעוצבים שכולנו מכירים הוא השימוש הנרחב בעץ מסיבי. גם כיום כאשר המטבחים הכפריים המודרנים מכילים גם נירוסטה, זכוכית ועוד, העץ עדיין מהווה בסיס עיצובי המכתיב את האווירה וסגנון המטבח.

תאורה – הסגנון הכפרי משלב אלמנטיים טבעיים בתוך המטבח ועל מנת להבליטם יש לתת לתאורה מלאכותית או האור הטבעי לעשות את העבודה. כאשר אין אפשרות להאיר מטבח כפרי בתאורה טבעית, בשל חלון קטן או אזור חשוך של המטבח במבנה הבית, חשוב לקחת בחשבון תאורה אפקטיבית למטבח שתאיר את המטבח ותדגיש את חומרי הגלם ממנו עשוי.

צבעים חמים – הסגנון הכפרי ידוע בגוונים הנעימים והחמים שלו. לא נראה הרבה צבעים בוהקים וזוהרים משולבים במטבחים כפריים, זאת מכיוון שהם יוצרים ניגודיות גדולה מדי לרוך והעדינות שהעץ מעניק. לכן, נבחר לשלב צבעים חמים במטבח כפרי כמו צבעי פסטל, חום, בז', מוקה ואפור.

ריצוף – אלמנט נוסף שרצוי לשים אליו לב בעיצוב מטבח כפרי הוא הריצוף. יש להקפיד שלא יתנגש עם הקו שנבחר להוביל את המטבח. אחד הריצופים המתאימים ביותר למטבח כפרי הוא כמובן פרקט, למרות שרבים חוששים מהתקנתו באזור המטבח – כיום ישנם פרקטים עמידים יותר למים ומותאמים למטבח. בנוסף, קיימים אריחי גרניט פורצלן דמויי פרקט, כך שלא תבחינו בהבדל ותיהנו מיתרונותיו של הפורצלן.

מטבחים כפריים - מטבחי סמל

בנוסף לאווירה הביתית, מטבח כפרי משדר רומנטיקה ופשטות. על כן, במידה ושאר החללים בביתך מעוצבים בסגנון מודרני, מומלץ לוותר על מטבח כפרי לטובת מטבח בסגנון מודרני ולדבוק בשפה עיצובית אחת לכל הבית. בין המוטיבים הנפוצים ביותר בעיצוב המטבח הכפרי, ניתן למנות את השימוש בעצים בעלי גוון בהיר, ובמשטחים בגווני שמנת ולבן היוצרים תחושת רכות טבעית המשרה רוגע.

הפשטות המופלאה המתקבלת מהשימוש במוטיבים אלה, מעמידה במרכז הבמה את מוצרי המזון במטבח הכפרי, ומחמיאה להם. דוגמה מובהקת לכך, היא העובדה שמרבית המטבחים המוצגים בתכניות הבישול הטלוויזיוניות מעוצבים בסגנון כפרי, כאשר פה ושם מונחות קערות המכילות שפע של פירות וירקות טריים בשלל צבעים, כבחירה עיצובית.

מטבחים כפריים - מטבחי סמל
סדרת ה S – דגם מודרני ניו יורק

חשוב להדגיש כי תחת הכותרת "מטבח כפרי" מתקיים מגוון רחב ביותר של אפשרויות, סגנונות ועיצובים. אם רצית לעצב את המטבח שלך בסגנון כפרי, אנו מזמינים אותך לבקר באחד מאולמות התצוגה של מטבחי סמל, להתרשם ממגוון האפשרויות, ולבחור מתוכן את המטבח הכפרי שלך. הצוות המקצועי ילווה אותך בכל שלבי התכנון והביצוע, עד לקבלת המטבח הכפרי המתאים ביותר לצרכייך ולטעמך האישי.