מטבח מודרני שחור עם מזווה שקוף

Back to black – מטבחים שחורים כאן כדי להישאר

בשנים האחרונות תחום עיצוב הפנים ועיצוב הבית התפתח ללא היכר, והצבע השחור אשר היינו רגילים לראות אותו במינונים קטנים צבר תאוצה בעיצוב חללים מסחריים ולאחרונה הגיע גם לעיצוב הבית ואל חללים שקודם לכן הוא כמעט ולא נראה בהם- המטבח.

מטבח שחור הינו אמירה עיצובית חותכת. הוא בעל נוכחות, מודרני, אלגנטי ומשדרג את עיצוב הבית. תחילה, הדעה הרווחת הייתה כי מטבח שחור מקטין את החלל, אך ההפך הוא הנכון- הוא משווה מראה אלגנטי ויוקרתי ויוצר קו עיצובי מודרני ועדכני.

מטבח שחור יכול להגיע במגוון שילובים, סגנונות וחומרים, בהם נעסוק בכתבה זו.

מטבחים שחורים

עיצוב: דניאל מיכאלי | צילום: שרון צרפתי

מטבח שחור לבן – עיצוב מלא בניגודים

במידה ונרצה לעדן מעט את הצבע השחור בעיצוב המטבח, ניתן לבחור את הצבע הלבן וליצור מראה ניגודי מיוחד בשילוב של ארונות שחורים עם שיש לבן או ארונות לבנים עם שיש שחור.

ניתן לבחור לעצב את ארונות המטבח בשחור מבריק או שחור מט, ואת השיש לדוגמה בגוון בהיר, וכך לייצר ניגודיות בין שני הצבעים היוצרת מראה אלגנטי ונעים לעין.

הצבעים המנוגדים הללו אולי נתפסים כהפכים, אך השילוב ביניהם יוצר כוח המבליט כל אחד מהם ויוצר מראה הרמוני וייחודי.

מטבח שחור לבן מודרני

עיצוב: LA INTERIORDESIGN | צילום: הילה עידו

מטבח שחור מט 

כאשר אנו בוחרים לעיצוב המטבח שלנו גוון שחור מט, אנו בעצם מבססים את משטח העבודה, האי, ארונות האחסון וכדומה על הצבע השחור הגולמי, שלו אין השתקפות או החזר אור.

מטבחים שלהם פתחים וחלונות רבים, ייהנו מגוון שחור מט, וזאת בזכות העובדה שגוון המט מונע השתקפות והחזר אור, וכך גם סנוור מאור השמש.

מטבח שחור מט 

עיצוב: רונית שיסמן | צילום: ערן תורג'מן

מטבח שחור כפרי

מטבח כפרי מאופיין בהיותו מטבח מואר ופשוט. זהו מטבח המזמין את השימוש בו ומשרה אווירה חמה בחלל.

לרוב הוא יהיה בנוי מחומריים טבעיים, וצבעים בהירים ונעימים, אך במידה ונרצה לשלב את הצבע השחור נוכל לבחור אלמנטים שחורים בשילוב עם עץ, בחיפויים שחורים או בעץ צבוע בשחור.

עץ צבוע בשחור מעביר את החום של הטבע, אך בדרמטיות המאפיינת את הצבע השחור, ויוצר מראה של מטבח כפרי ועם זאת מודרני.

מטבח פורניר אלון בשילוב שחור

עיצוב: צביה קזאיוף | צילום: עמית גושר

אם כן, ניתן לראות כי הצבע השחור הינו צבע דרמטי, נחשק וכזה שמתאים לכל סגנונות העיצוב, החל מקו מודרני, נועז ומראה תעשייתי.

בנוסף, צבע שחור נחשב למגמה מובילה בעיצוב הבית, לא רק במטבח אלא גם בחללים נוספים, כך שאם תרצו להכניס את הטרנד החם של זירת העיצוב, הצבע השחור הוא הבחירה הטובה ביותר.

הצבע השחור משתלב מעולה עם מגוון חומרים וצבעים, מסתיר לכלכוך, קל מאוד לניקוי וייראה מעולה לא משנה באיזה עיצוב תבחרו.