MORAN-1

הכירו את המעצבת מורן גוזלי

אנו שמחים להציג בפניכם את המעצבת מורן גוזלי ופרויקט חדש ומדהים בעיצובה.

צילום: מושי גיטליס

על הסטודיו:

מורן גוזלי בעלת סטודיו בוטיק לעיצוב פנים הממוקם בירושלים. בראש הסטודיו עומדת מורן גוזלי בעלת תואר ראשון לעיצוב B.DESIGN ומתמחה בתכנון ועיצוב בתים פרטיים, דירות יוקרה וחללי תצוגה ומסחר.

הדגש על איכות וייחודיות הפרויקטים בסטודיו הינה בלתי מתפשרת, החל משלב הנפקדת תוכניות אדריכליות ועד לתכנון פרטים ייחודיים ומדויקים בייצור אישי לכל פרויקט. שילוב בין חומרים שונים ומציאת הממשק ההרמוני ביניהם ושימוש בפלטת חומרים עשירה. הסטודיו שם דגש על מנימליזם צורני, קונטקסט סביבתי ונמצא במחקר של עיצוב חוויה בחלל. התייחסות לאור, חיבור אקלקטי, מבטים, טכנולוגיה וחומריות הם הבסיס לתכנון חללים מדויקים והרמוניים. האמונה שעיצוב טוטאלי הוא אבן פיתוח שפה וטביעת אצבע מקצועית לתרגום כל סיפור לחלל.

בשנת 2019 זכתה מבין 30 מעצבי פנים בארץ למעצבת הפנים המבטיחה לשנת 2019 בטקס ה-Wallstar  לעיצוב ואדריכלות מטעם מגזין דירה נאה. עבודותיה זוכים לחשיפה תקשורתית רחבה בארץ ובעולם.

קצת על הפרויקט:

M.Z HOUSE Between the Mountains

מיקום: ירושלים

שטח: 300 מ"ר

שנה: 2019 – 2018

צלם: מושי גיטליס

דופלקס בפרויקט יוקרתי בירושלים הממוקם על צלע ההר ומשקיף לנוף הרהרי ציורי. הבית המתפרש על פני 300 מ"ר, נרכש על ידי איש ציבור ידוע, אשר אורח חייו היה הבסיס והפרוגרמה הראשונית לתכנון של הבית. בני המשפחה הם זוג בשנות ה+50 לחייהם עם שלושה נערים בוגרים. המעצבת מורן גוזלי נבחרה לתכנן את ביתם לפי צרכיהם של המשפחה ולהפוך אותו לבית חלומותיהם. המומחיות שלה בתכנון, פיקוח וירידה לפרטים הקטנים עם רוח העיצוב הייחודית לה, הייתה התאמה מושלמת למשפחה זו. פנים הדירה נהרס כליל על מנת ליצור מעטפת חדשה ולאחר מכן ליצור ארגון וחלוקה מחדש לפני התכנון המיועד. התכנון נמשך כ4 חודשים וביצוע העבודות כשנה וחודשיים.

מטבח מודרני בעיצוב מורן גוזלי

הכניסה המרשימה דרך הקומה הראשונה, בה תוכנן לובי המתפרש על פני 30 מ"ר כחלל אירוח, בו יוכלו לערוך פגישות ועסקים מבלי להפריע לשאר דיירי הבית. בקומה ממוקמת ספריה, שולחן עבודה, מטבחון ושירותים, כל אשר נדרש לחלל אירוח אינטימי ולעבודה. הקומה הראשית ממוקמת במפלס השני ומתפקדת כציר המרכזי בבית, המשלבת בין חללים ציבוריים ופרטיים.

כשעולים במדרגות, אי אפשר לפספס את המונומנט העיקרי והמרשים ביותר, מחיצת פליז מתקרה ועד רצפה בייצור אישי ע"י מורן גוזלי. "כל קיר בבית וכל אלמנט עברו תכנון מוקפד וייצור אישי עד לפרטי פרטים, אשר נתפרו כמו בגד לגוף." מספרת מורן גוזלי.

מטבח מודרני

המחיצה הייחודית הורכבה ללא ריתוכים, עם חיבורים נסתרים לקבלת מראה אלגנטי. למרות משקלה הרב, הנראות של המחיצה הינה קלילה ומינימליסטית וזאת בשל דקיקות החומר והאיזון בתכנון העיצובי. המעקה אשר מקביל למחיצה בנוי ממוטות מינימליסטים הנראים כמיתרים. מעקה זה, תוכנן באותה השפה של המחיצה המודרנית, אשר משמשת גם כסוג של מחיצה וספרייה שללא ספק אי אפשר שלא להתרשם מהנוכחות שלה בחלל. מחיצה רב פונקציונלית זו, מפרידה בין המסדרון הסמוך ומספקת הפרדה תכנונית ואינטימיות לחללים הפרטיים. התכנון המוקפד של המחיצה מחולק בצורה כזאת שהיא מאפשרת חדירה של אור טבעי באזורים מסוימים, ועם ההשתנות של כיווני השמש, יוצרת צללים אשר משתנה במהלך היום והלילה.

חיפוי נגרות למטבח

מבעד למחיצת הפליז, מתגלה חיפוי נגרות אשר מקביל למחיצה באורך 6.50 מטר מרצפה ועד תקרה. החיפוי מחולק בפסי פליז בולטים, קווים אופקיים ואנכיים בדיוק באותם המקצבים והמידות של המחיצה ליצירת פוזיטיב ונגטיב, בין חלול למלא. חיפוי הנגרות עוטף את חלל המסדרון משני צדדיו. מצד אחד הפונה לחלל הציבורי מתחבר לארון ויטרינה מפרופילים פליז מדוקקים עם זכוכית מושחרת בדלתות הארון, ומדפי זכוכית תחומים במסגרות אלומיניום שחורות בפנים הארון. בכדי ליצור חזית אחידה ומרשימה גריל המיזוג חופה בפלטת פליז מחורצת בייצור אישי. מצידו השני של חיפוי הנגרות, אשר פונה לאזור הפרטי, מוסתר ארון החשמל, מערכות אודיאו וידאו ויחידות מיזוג בקו ישר עם כיסוי מלא ואינטגרלי של כל המערכות. אלמנט נוסף, הוא אלמנט האור, פס רציף מתלווה במקביל לאורך כל המהלך והמקצב של קיר הנגרות.

מטבח עץ מודרני בעיצוב מורן גוזלי

התכנון העיצובי של הבית הינו כה קפדני ומבוסס על חזונה של מורן גוזלי כך שהמערכות הטכניות לא יפגעו בעיצוב אלא יהיו חלק אינטגרלי, בלתי נפרד המתחבר עם העיצוב בהרמוניה מערכתית. יחידות המיזוג הוטמעו ביחידות הנגרות ע"י ייצור אישי של גרילים ופתחים. מהמסדרון נחשף אלינו חלל המגורים, בו הפעילות העיקרית של בני המשפחה – המטבח, פינת האוכל והסלון. בראשיתו של החלל ממוקם מטבח מודרני, כשני פסים מקבילים בקווים נקיים ואלגנטיים.

על המטבח בפרוייקט:

הסגנון העיצובי בדירה הינו מודרני חם, וכך גם המטבח עוצב בגווני עץ אלון מגוון ואי גדול ומרשים באורך 4.50 מטר המשמש כמשטח עבודה ואחסון בגוון שחור בארונות המטבח על מנת ליצור דיסוננס עיצובי בין חומרים שונים. המשטח שנבחר הוא אבן גרניט טבעית דומיננטית אשר מחברת בין כל החומרים. המטבח משקיף לעבר הסלון ויוצר דיאלוג בין החללים השונים. הגוון הכהה של המטבח נבחר כקונטרסט לריצוף הבהיר של הבית, בכדי ליצור מראה מודרני ועכשווי, כך אותם הגוונים והחומרים חוזרים גם באלמנטים שונים בבית.

מטבח עץ בשילוב שיש

החומרים הייחודים באלמנטים השונים בפרויקט, העשויים מפליז, עץ וחומרים טבעיים נבחרו על מנת ליצור עיצוב מודרני חם ומדויק. האתגר ליצור חווית עיצוב כך שכל הפרטים יוצרים חלל שלם, אחיד והרמוני. הפרויקט לקח שנה וחצי עם התמודדות בביצוע מוקפד, עם דגש לירידה לפרטים שבסופו של דבר הכל יתפקד כמערכת רציפה מסונכרנת אחת. ניתן לראות זאת בכל השלבים החל מהתכנון ועד לבחירה של פרטים המביאים את הפרויקט לגימור ברמה גבוהה מאוד.

מטבח עץ מודרני

"האתגר ליצור חווית עיצוב כך שכל הפרטים בה יוצרים חלל שלם, אחיד והרמוני. ההתמודדות רצופה בקשיים טכניים ופונקציונליים בביצוע מוקפד, שעל המתכנן להיות המנצח על כל המערכות ושבסופו של דבר הכל יתפקד כמערכת רציפה מסונכרנת אחת." מספרת מורן גוזלי

תפיסת העיצוב של גוזלי דוגלת בשימוש בחומרים טבעיים מול חומרים טרנדיים ומתועשים. לצד השימוש במתכות שולבו חומרים כמו עץ בוורסיות שונות, משטחי אבן טבעיים, גרניט טבעית במטבח, בשולחן הסלון אבן "אמפרדור", לצד עץ מגוון ואריחי "קלקטה" ו"נרו מרקורינה" בחדרי האמבטיות. בדים טבעיים וסוגי עור חוזרים גם בריהוט ובחיפויים שונים. בגוף התאורה המרשים מעל אי המטבח שעוצב במיוחד לדירה הזאת ניתן להבחין ברצועות עור שיורדות מהתקרה. הדגש והמאבק האינסופי בסטודיו של גוזלי הוא למצוא את הנוסחה לחיבור הנכון בין החומרים השונים והפרטים שיחד מייצרים בסופו של דבר את המפגש האולטימטיבי ויצירה מרגשת על-זמנית.

מטבח עץ מודרני

המרחב הציבורי והאירוח תוכנן להכיל מגורים יוקרתיים ופונקציונליים כחלל פתוח ומרווח, בעוד חדרי השינה והאזורים הפרטיים זכו לפרטיות מרבית כך שלא ניתן לראות מהחלל הציבורי את החללים הפרטיים, גם כשהדלתות פתוחות. החומריות חוזרת על עצמה גם בחללים הפרטים, במאסטר הורים, תוכנן קיר המחופה בלוחות גרניט פורצלן ענקיים בגודל 3 מטר על 1.5 מטר, חיפוי מרשים המשמש כגב המיטה. בקיר זה תוכננו דלתות כיס אשר חושפות את חדר הארונות וחדר הרחצה. יצירת המופת הזאת הינה הצהרה אמיתית על דרכה, חזונה וכישרונותיה של מורן גוזלי. פרויקט זה אכן מסקרן איך ממעטפת ריקה היא מייצרת משהו חדש, כאשר פונקציונליות ותכנון עיצובי צועדים יחד, מבלי לגרוע האחד מהשנייה, בהתאמה מושלמת ויוצרים בית מפואר, הרמוני ולגמרי ייחודי.

מטבח עץ עם משטחי אבן וגרניט