נעמי יחזקאל

הכירו את נעמי יחזקאל

החודש ראיינו את המעצבת נעמי יחזקאל, המנהלת במשך עשור משרד מצליח לאדריכלות ועיצוב פנים. את הקריירה שלה החלה בכלל בתחום הייטק, עד שהבינה כי ליבה שייך לתחום העיצוב והאדריכלות. הפרויקט שנציג לכם כאן עוצב על ידה, ואותו אנחנו בטוחים שלא תצליחו לשכוח.

מטבח עץ
צילום: גלעד רדט

על הפרויקט מפי נעמי יחזקאל

משפחה עם שני ילדים רכשו מגרש בישוב תל מונד, שכלל תכניות אדריכלות ושרותי בניה מהיזם. מאחר ולא היו מעורבים בשלבי תכנון הבית רצו להתאים את סגנון עיצוב הבית וחלוקות החללים לטעמם האישי. תחילה, העבודה עם הזוג כללה בעיקר את הבנת צרכיהם ורצונותיהם, להתאים קונספט עיצובי שילווה אותנו בבחירות ועם זאת להקפיד על הנדסת אנוש שתתפקד ותשתלב עם הבחירות. כך למשל בתכנון המטבח, היה צורך לבצע שינויים והתאמות לתפקוד המטבח.

לבית בחרנו בעיצוב בסגנון יוקרתי המתאים למידותיו, ועם זאת שילבנו סגנון ייחודי בהתאמה אישית. סקלת צבעי הבסיס לבית הם אפור, שחור ולבן, אך בכל אזור בחרנו לשלב חומרים שיחממו את החלל וישתלבו בשפה הרמונית. פרטי הנגרות שנרכשו יוצרו בהתאמה אישית בסגנון קלאסי, בחירת הטקסטיל כללה בדים עם נגיעות של צבע והשימוש בשטיחים ובאבזור משלים יצקו תחושה ביתית בחלל המודרני.

מטבח שחור עם אי גדול

תכנון המטבח, עיצוב ובחירת חומרים עם חברת סמל מטבחים

חלל המטבח הינו גדול ומרווח ולכן חשוב להקפיד על מספר כללים על מנת שהשימוש במרחב יהיה פונקציונאלי לדיירי הבית. המטבח הינו חלק מחלל משותף, המופרד ע"י קיר חוצץ בינו לבין חלל המגורים. בחירת חומרי הגמר, שנעשתה יחד עם מעצבת המטבחים בסמל, כללה חזיתות בגוון שחור פחם, היוצרות מראה מאוד דומיננטי, וארונות גבוהים בחיפוי עץ אלון- בהם שולבו מערכות אודיו וסאונד.

לעיצוב המטבח הוקדשה תשומת לב רבה וירידה לפרטים. במרכז המטבח ממוקם אי גדול, במידות 1.00 מ' רוחב ובאורך 3.30 מ', המשמש כאזור ישיבה ואחסון וגם כמשטח עבודה מרכזי. משטחי העבודה שנבחרו, מחומר עמיד LAMINAM, בגוון שחור פחם המשלים את חזיתות הנגרות. גופי התאורה, התלויים מעל אי המטבח, יוצרו בהתאמה עיצובית להשלמת המראה היוקרתי המשתלב עם צבעי השחור פחם.

מטבח בגוון שחור פחם בשילוב עץ

קצת על נעמי יחזקאל

בעלת משרד אדריכלות ועיצוב פנים המתמחה בתכנון אדריכלי של בתי מגורים, עיצוב בתים פרטיים, דירות יוקרה וחללים מסחריים.

"אדריכלות ועיצוב הם דרך חיים בשבילי, דרך בה ניתנה לי הזכות לעבוד עם אנשים, לתכנן עבורם את ביתם, ליצוק לתוכו את מאווייהם ולהגשים יחד איתם את חלומם. לאחר קריירה בתחום ההייטק, בחרתי בהסבה מקצועית והשלמתי הכשרת הנדסאית אדריכלות ועיצוב פנים. לפני כעשור פתחתי משרד בוטיק בשרון, המתמחה בעיקר בתכנון אדריכלי לבתי מגורים ועיצוב בתי יוקרה ומשרדים בליווי אישי ומקצועי, לאחר ניסיון שצברתי."

"הבתים אותם אני מתכננת ומעצבת, שונים בסגנון האדריכלי ובשפה העיצובית בין פרויקט לפרויקט. אני מאמינה כי כל בית צריך שיהיה לו מאפיין ייחודי לאנשים החיים בו. הייחודיות שלי כמתכננת הינה היכולת לתכנן ולעצב בית התואם את מידותיו וסגנון החיים של הלקוח, תוך שמירה על קו מנחה המקנה לבית או לחלל תחושת שלמות. בתוך התהליך אנו משלבים את הבחירות הייחודיות לבית, וקובעים את הסגנון והקו העיצובי- הכולל התייחסות ותכנון עד לפרטים הקטנים."

מטבח שחור עם אי גדול

"החומרים שבהם אני בוחרת לעשות שימוש בחלל המבנה, הינם בעיקרם חומרי גלם בסיסיים. הברזל המושחר, בטון חשוף, עץ טבעי, יכולים לקבל מראה עיצובי מיוחד בחלל המעוצב בקו נקי. את הוספת תחושת החמימות והרוך, אני דואגת לשלב באמצעות נגיעות של צבע, רהוט משלים וטקסטיל. כמתכננת ומעצבת אני עוברת עם הלקוח תהליך מרתק ומאתגר. קשובה לרצונות וההתלבטויות, מקיימת דיאלוג מקיף בשלבי התכנון ומלווה את תהליך הביצוע עד הכניסה לבית.  אני מאמינה בתהליך מפרה ומהנה, כאשר עובדים יחד כצוות."

פרטי התקשרות

מייל:                 naomi@ny-arch.co.il

נייד:                  054-2166290

אתר:                 ny-arch.co.il

פייסבוק:             https://www.facebook.com/YehezkelNaomi/

אינסטגרם:         https://instagram.com/naomi_yehezkel

נעמי יחזקאל
נעמי יחזקאל