orly_silber

פרויקט "בית הקורטן"- הכירו את אורלי זילבר

החודש החלטנו לפנק אתכם בפרויקט מדהים במרכז הארץ, של המעצבת אורלי זילבר. זילבר, בעלת סטודיו לעיצוב פנים ואדריכלות, עוסקת בבניה פרטית וחללים מסחריים, ומתמחה בוילות יוקרה. בפרויקט זה הושקעו מאמצעים רבים על מנת לשלב בין רצון הלקוחות, פונקציוליות נכונה ועיצוב מרהיב.

פרויקט ״בית הקורטן״ שעוצב על ידי אורלי דקטר

קצת על אורלי זילבר:
"הגעתי למקצוע אחרי לימודי כימיה ומתוך פרקטיקה בעולם הקבלנות. אני מאוד ורסטילית, עקב שנים של עבודה בחו"ל ועבודה עם תושבי חוץ. פלטפורמות אלו מעניקות לי חשיפה לסגנונות שונים ומשאירות אותי מעודכנת בטרנדיים עולמיים." מציינת זילבר. "כל בית עבורי שונה מקודמו, מאתגר על פי הנתונים הפיזיים שלו ומלמד עקב אופיו ורצון הלקוחות. אני שמה בראש סדר העדיפויות את חזון הלקוח ומתאימה אותו לטרנדים עכשויים ועולמיים."

מטבח שחור בשילוב עץ שעוצב על ידי אורלי זילבר

על הפרויקט והמטבח:
הפרויקט ״בית הקורטן״ נולד מתוך הבקשה של הלקוח להעלים מעלית לא חיננית בביתו. הרעיון של המעצבת היה לבנות משרבייה מתכתית ממתכת הקורטן, כדי ליצור תכשיט במרכז הבית. צבע הקורטן הביא לבחירת העץ הבורמזי במטבח; בגלל צבעו החלודתי. בתהליך השיפוץ, המטבח החדש נבחר במקום שונה מהמקור, על מנת שיהיה בחלק יותר בולט במרכז הבית. המטבח מורכב משלוש חלקים: חלק של ארונות גבוהים מעץ בורמזי עתיק, חלק של ארונות נמוכים בצד החלונות וחלק מרכזי שכולל אי מרחף כקוביה בין שניהם. המטרה היתה ליצור מטבח פונקציונלי בעל מקום רב לאחסון, ובמקביל- תואם את סגנון הבית. עקב עבודה רבה במטבח מצד הדיירים, תוכנן עוד מטבח עבודה באותה קומה. הארונות הנמוכים במטבח הינם בגימור שלייפלק שחור מט, על מנת לא להעמיס על העין בעץ הבורמזי. האי המרחף עשוי ממשטחי דקטון עמידים ומשמש כשולחן עבודה וגם כאיזור אירוח/בר.

חדר שירותים מתוך פרויקט "בית הקורטן"

מה מייחד את חברת "מטבחי סמל" משאר חברות מטבחים ?
"סמל היא חברה גדולה אך מתנהלת ומרגישה כבית. יש הקשבה לכל בקשה של הלקוח וניסיון מרבי לרצות ולמלא את רצונותיו. ההנהלה קשובה, יחד עם המעצבות, לכל בקשה, ויש מעורבות אישית של הבעלים- גם בתהליך העיצוב וגם בתהליך הקניה."

תארי לנו את מאפייני העבודה שלך:
"העבודה שלי מתחילה בפגישה עם הלקוח ושמיעת רצונו וחזונו לפרוייקט. אחרי כן אני מתאימה את התוכנית לנתוני המקום. בשלב הבא אני מנסה להביא את חזונו של הלקוח לפרי יצירתי, המבוסס על טרנדים עכשוויים בנושא העיצוב והאדריכלות. כל בית שאני מתכננת הוא ייחודי, ונעשה מתוך אהבה למקצוע ורצון ליצור משהו חדש ושונה מקודמו. בתהליך אני תמיד מדמיינת שאני מתכננת לעצמי את הפרויקט וכך דורשת שהבית יהיה הכי נוח ויפה שאפשר."

פרויקט "בית הקורטן" בעיצוב אורלי זילבר

כשהתחלת לתכנן ולעצב את הבית, מה היו מקורות ההשראה העיצוביים שהובילו אותך?
"כמחצית מחיי גרתי במדינות שונות בעולם, דבר שחשף אותי לסגנונות בניה ועיצובים שונים. הדבר כמובן גרם לי ליצור פרויקטים שונים מפרויקטים של מעצבים אחרים. הרצון שלי ליצור דברים חדשים והנטייה לחשיבה מחוץ לקופסה הן המאפיין העיקרי שלי."

מטבח שחור מודרני שעוצב על ידי אורלי זילבר

מה החשיבות של חלל המטבח בעיניך?
"אני מאד אוהבת מטבחים ומעניקה להם חשיבות רבה בתהליך התכנון והעיצוב. אני רואה במטבח כמרכז הבית- מקום בו אנשים מבלים הרבה מזמנם, הן באירוח והן במהלך היומיום. אני שמה לעצמי כמטרה שעיצוב המטבח יהיה טרנדי ופונקציונלי, עם הנדסת אנוש מירבית. מטבח יכול להיות מדליק ועכשווי, אך עדיין נוח ופונקציונלי. מטבח יפה מזמין אליו אורחים ומעניק תחושה נעימה לדיירים."

פרויקט "בית הקורטן"