Mirav_shalom

פרויקט קלאסי ומודרני- הכירו את אייל ומירב שלום

פרויקט מיוחד זה, שעוצב ע"י המעצבים מירב ואייל שלום, תוכנן למשפחה צעירה בה שני ילדים קטנים. הפרויקט עוצב בסגנון מודרני וקלאסי, המשלב הרבה עץ ולבן. השילוב בין השניים מעניק מראה מודרני ומעודכן, אך שומר על החמימות והביתיות. להמשך קריאה על הפרויקט ולצפייה בתמונות גלגלו מטה >>>

מירב ואייל שלום: פרויקט מעצבים קלאסי ומודרני

קצת על המעצבים: "הסטודיו שלנו הינו משרד בוטיק לעיצוב פנים. הבעלים של הסטודיו הינם מירב ואייל שלום ואנו בעל ואישה. חלוקת העבודה ביננו – את הבתים אייל מתכנן ואני מלבישה. המשרד עובד בהיקף גדול ומסיים עשרות פרוייקטים בשנה. אנו מאמינים בתכנון מדוייק ופונקציונאלי לצד עיצוב מוקפד וחמים."

על הפרויקט: 
מדובר בבית פרטי ובו 5 מפלסים שנבנה בשנות ה-80. את הבית רכשו זוג בשנות ה – 30 לחייהם עם שני ילדים קטנים. מהרגע הראשון היה ברור כי הבית עומד לעבור שיפוץ מקיף הכולל החלפת תשתיות, תכנון החלל מחדש והריסה ובינוי במטרה להתאימו לצרכי הלקוחות. השיפוץ ארך כ-4 חודשים ובסופו התקבל בית חדש לחלוטין שאין בו זכר לבית הישן משנות ה- 80.

מירב ואייל שלום: פרויקט מעצבים קלאסי ומודרני

תארו לנו את מאפייני את סגנון העבודה שלכם. 
"את התהליך אנו מתחילים בפגישת צרכים מקיפה וייסודית עם הלקוח ,מבינים לעומק את הרצונות והחלומות של הלקוח ומתחילים ליישם אותם הלכה למעשה ע"י יצירת תכנית רעיונית אשר פועלת ע"פ הקריטריונים הבאים:
1. מקסום הפוטנציאל הגלום בדירה, תוך דגש על מרחב ציבורי מרווח ומפנק במיוחד.
2. תכנון המטבח כמרכז הבית – אנו מאמינים כי המטבח הינו החלל החשוב ביותר בדירה, כל מערך התכנון של הבית נבנה סביב מיקומו של המטבח בדגש על מקומות ישיבה מסביבו כדוגמת אי למטבח או דלפק אכילה גבוהה.
לאחר שפוצח תכנון החלל המרכזי בכלל והמטבח בפרט, אנו פונים להמשך תכנון יתר חלל הדירה תוך שימת דגש על פונקציונאליות הכולל מקומות אחסון ,וחדרים מרווחים עד כמה שניתן."

מירב ואייל שלום: פרויקט מעצבים קלאסי ומודרני

ספרו לנו קצת על המטבח בפרויקט.
"בפרוייקט זה מיקמנו את המטבח במפלס השני של הבית, הגבוה מס' מדרגות מחלל הסלון והאירוח. לכן, החלטנו שאת פינת האוכל אנו ממקמים בקומת המטבח על מנת ליצור נוחות מקסימלית בעת ההגשה והאוכל. גם כאן לא ויתרנו על דלפק אכילה גבוהה אשר נועד למפגש המשפחתי היומיומי. המטבח רחב ידיים ומכיל כמות גדולה של מקומות אחסון הבנויים מסטריפ ארונות נמוכים של כ- 7 מטר ומקיר ארונות גבוהים. ברמת העיצוב הלכנו על קו נקי ומינימלסיטי."

מירב ואייל שלום: פרויקט מעצבים קלאסי ומודרני

כיצד התאמתם את העיצוב ותכנון הבית לצרכיהם של הדיירים?
"ראשית דיירי הבית הינם זוג צעיר עם שני ילדים קטנים, ולכן היה חשוב להם להגדיל את החלל הציבורי שהיה במקור מאד קטן. ע"י פתיחת חדר ששימש בעבר משרד בקומת הכניסה, הרחבנו את הקומה שבמקור היתה מחולקת לשני מפלסים ויישרנו אותה למפלס סלון אחד. כמו כן, לבקשתם תוכנן מטבח גדול במיוחד עם משטחי עבודה רחבי ידיים וכן דלפק אכילה ליום יום. בקומת החדרים הקפדנו על תכנון חדרי רחצה מרווחים ומקומות אחסון רבים."

מירב ואייל שלום: פרויקט מעצבים קלאסי ומודרני

מה החשיבות של חלל המטבח בעיניכם? כמה יחס אתם נותנים לו בתהליך העיצוב? האם הוא מהווה שלב יסוד בתכנון הבית?
"חשוב ביותר. המטבח בעיננו הוא מרכז הבית ולרוב התכנון של החלל המרכזי נסוב סביבו. בעיננו המטבח מייצג את המפגשים המשפחתיים וזמן האיכות בארוחות משותפות של בני הבית."

מה מאפיין את בחירותיכם החומריות בתחום המטבחים?
"בחירותנו משתנות בהתאם לדיירים שעומדים לגור בבית. לרוב, אם מדובר במשפחה עם ילדים קטנים נמליץ ללקוחות לעשות את המטבח מחומר לק – מט או מבריק, שנחשב לחומר עמיד מאד ולא פגיע. הוא מדמה בנראותו צביעה בתנור עם קווים נקיים מודרניים עם ידיות אינטגרליות. חומר המטבח כמובן משתנה בהתאם לסגנון הבית והקו העיצובי שהכתבנו מראש בכל פרוייקט."

מירב ואייל שלום: פרויקט מעצבים קלאסי ומודרני

מה מייחד את חברת "סמל מטבחים" משאר חברות המטבחים?

"חברת סמל בראש ובראשונה נותנת לנו בטחון כמעצבים מול הלקוחות שלנו. אנו עובדים עם החברה כבר שנים רבות וכל תקופה החברה מתחדשת הן בפרזול הפנימי והן בחומרים החיצוניים- ולנו כמעצבים מאפשרת לעוף עם הדמיון . מעל לכל, כשאנו מזמינים מטבח ללקוח אנו סמוכים ובטוחים כי הרף יהיה גבוהה, ההתקנה מדוייקת והשירות טוב"