ronit-tal-1

פרויקט נקי ומלטף- הכירו את רונית טל

החודש הבאנו לכם פרויקט יחיד במינו בעיצובה של המעצבת רונית טל. בוילה זו המטבח מהווה חלק עיצובי דומיננטי בחלל קומת הכניסה. כך שהנוכחות שלו ניראת מכל מקום. עוד בשלב התכנון ידעה המעצבת כי המטבח יכלול יחידת תפעולה משולבת עם אפשרות ישיבה, ויחידת ארונות גבוהים לאחסון מקסימלי. נבחר משחק צבעים ברור וחד בחלל המטבח, המשלב קוביות שחור פחם ולבן.

צילום: איתי סיקולסקי

מטבח אפור כהה עם אי לבן ושיש

קצת על המעצבת: "אינטרני אדריכלות ועיצוב פנים", בבעלותה של רונית טל, הוא משרד העוסק בעיצוב ותכנון בתים פרטיים יוקרתיים, בניינים, דירות, פנטהאוזים, ובמקביל מתמקדת החטיבה העסקית בעיצוב פרויקטים מסחריים למשרדים, לחנויות ולמלונות בארץ ובחו"ל.
המעצבת רונית טל מאמינה כי סביבת חיים ועבודה מעוצבת, מושקעת, מזמינה, נוחה וידידותית מקרינה על איכות החיים שלנו. לשיטתה, אדריכלות בוטיק הינה היכולת ליצור הקשבה אמיתית לצרכים, וליצור ביחד עם הלקוח יצירה חד פעמית, תוך שימוש במגוון עצום של חומרים, להגשמת החלומות של לקוחות המשרד.

מטבח שחור עם אי משיש

על המטבח בפרויקט: המטבח הוא חלק עיצובי גדול בחלל קומת הכניסה, והנוכחות שלו נראית מכל מקום בבית- מהסלון, מהבריכה ומחלל המדרגות. עוד בשלב תכנון השלד ידעה המעצבת כי המטבח יכלול יחידת תפעולה משולבת עם אפשרות ישיבה, ויחידת ארונות גבוהים לאחסון מקסימלי. בהמשך לבחירת חומרי הגמר בוילה, גם כאן נבחרו קוביות של שחור ולבן- משחק צבעים ברור חד ומדויק.
ליחידת הארונות הגבוהה נבחרו דלתות גמר בצבע שחור מט ״גרפיט״, בעלות טקסטורה של ברזל מגורען. זהו פיתוח ייחודי למטבחי סמל, המתכתב עם קיר הברזל הטבעי בסלון. האי במרכז המטבח מכיל בתוכו כיריים וקולט אדים חבוי, שיוצא בלחיצת כפתור מהאי ומשאירו נקי מפרטים כאשר אינו בשימוש.
האי חופה שיש טבעי מדגם ״קררה״ לבן, הקיים כיחידה אחת עד 3 מטרים, ונבחר בקפידה בפלטה אחת. אותו השיש נבחר גם ליחידת הארונות הגבוהים, לאזור בו ממוקם הכיור.

מטבח גרפיט עם שיש קררה

תארי לנו את מאפייני את סגנון העבודה שלך באופן כללי? "בדרך כלל הפרויקטים שלנו מאוד מאתגרים הנדסית, בעלי מראה ארכיטקטוני שונה ויצירתי, צורניות לא שגרתית ,ניקיון ושקיפות, אור טבעי ובעיקר חשיבה מחוץ לקופסא."

מה מייחד את חברת "סמל מטבחים" משאר חברות המטבחים?  "ראשית, המעצבות המקצועיות, שמבינות את הצד הטכני ולא מכינות הדמיה של מטבח שלא ניתן ליישום. בסמל פגשתי צוות מקצועי לאורך כל הדרך, מהמעצבת עד המרכיב , לשביעות רצוני ורצון הלקוח. הפרמטר הכי חשוב הוא היחס האישי שאני מקבלת כל פעם מחדש…."

כשהתחלת לתכנן ולעצב את הבית, מה היו מקורות ההשראה העיצוביים שהובילו אותך ?
"לוילה זו בעלים מקסימים שהתאכזבו מאוד מהאדריכל הקודם. לזוג חוש אסתטי גבוה ויכולת להעריך איכות. ההשארה שלי הגיעה מבעלת הבית, מעצבת שמלות כלה, ע"י טקסטורות וחומרים- בדים, תחרה פייטים חוטים….וכמובן אהבתה לשחור ולבן."

מטבח שחור עם אי משיש

מה החשיבות של חלל המטבח בעיניך? כמה יחס אתה נותן לו בתהליך העיצוב? האם הוא מהווה שלב יסוד בתכנון הבית?
"חלל המטבח הוא החשוב ביותר בבית ,שם קורה הקסם ,שם הכול קורה…המטעמים, ההתכנסות, הצבעים, הריחות.. ושם פוגשים את דיירי הבית. זהו המקום בו כל הסודות מתגלים, שם צוחקים ומתענגים ושם נבנים זיכרונות לשנים. לא פעם הגיעו אלי לקוחות עם תמונה של המטבח הקודם על מנת שאשחזר את הזכרונות."

מה מאפיין את בחירותיך החומריות בתחום המטבחים? "ראשית אני שמה דגש על פרקטיות ועמידה בתנאי עבודה עם חומרי ניקוי ומים. המטבח הוא חלק מחלל הבית ולכן בחירת החומרים חייבת להיות תואמת לקו העיצובי של כל הבית."

מטבח שחור גרפיט עם אי לבן עשוי שיש טבעי