semet

הכירו את עדי סמט

הפעם הבאנו לכם את אחד הפרויקטים היפים והמיוחדים ביותר שתראו. סמט אדריכלים תכננו ועיצבו את הפרויקט הממוקם במרכז הארץ, ולכן ערכנו איתם ראיון קצר על הפרויקט וגם קצת עליהם.

מטבח עץ שעוצב על ידי עד סמט

קצת על האדריכל עדי סמט:
שותף במשרד סמט אדריכלים בשיתוף עם תמר סמט בת זוגו לחיים. בוגר אוניברסיטת גרינץ, לונדון. משרדו ממוקם ברמת השרון ומונה שמונה עובדים. המשרד עוסק בבניה פרטית, רוויה משרדים ומסחר.

מטבח עץ

על הפרויקט:
בית פרטי בשרון, היושב של שטח של 600 מ"ר קרקע. הייתה דרישה לבית מזמין, מחבק המשדר תחושה של חופשה מתמדת. הבית תוכנן בקומפוזיציה של שני מלבנים המונחים אחד ע"ג השני, כאשר מלבן אחד מרחף מעל החצר, ויוצר אזור ישיבה אינטימי ומוצל בסמוך לבריכת השיחה.
קומת הכניסה זוכה לוויטרינת זכוכית מרשימה לכל אורכה, המלווה את כל הפונקציות שבקומה זו- כך שמתאפר קשר עיין מלא בין הפנים לחוץ.

מרפסת פתוחה עם בריכה

תאר לנו את המטבח ואת בחירותך החומריות והעיצוביות:
"כמי שחלמו על מטבח רחב ידיים הנושק לגינה, ובית מארח ומזמין, המטבח זכה לשולחן רחב ידיים היכול להכיל עד כ-12 סועדים וזאת בנוסף לפינת האוכל הסלונית. המטבח יושב בין אזור האירוח לבין פינת המשפחה, כך שהוא זוכה לשלוט על המרחב. מאידך, מתפקד המטבח כיחידה אוטונומית אשר לא משתלטת על הבית. המטבח זכה למשטח עבודה רחב ידיים, העשוי כולו מנירוסטה, ומנגד שני ארונות מזווה מסיביים התוחמים ומצניעים אותו, העשויים מעץ אגוז אמריקאי. הייתה מחשבה מעמיקה על מיקם המוצרים במטבח כך שיתפקד כמטבח פעיל ונח ללא כל פשרות."

מטבח עץ יוקרתי שעוצב על ידי עדי סמט

תאר לנו את מאפייני את סגנון העבודה שלך באופן כללי?
המשרד דוגל בתכנון פונקציונאלי תוך מחשבה על החיים בתוכו ולמידת הלקוח והפרוגראמה הם בחשיבות עליונה ונעשים כבר בתחילת הדרך. הקו העיצובי נקי ומינימליסטי כך שהדיירים יכולים לצקת את אופיים האישי עם כניסתם לבית בקלות רבה. בתכנון בתים צמודי קרקע המטרה היא להרגיש את החוץ עד כמה שניתן מכל פונקציה, כך שהבתים זוכים לוויטרינות גדולות תוך רגישות ושמירה על פרטיות בעלי הבית. בית זה נשמר יחס בין הוויטרינות הרבות למחיצות הפנים, כך שהבית זכה למקומות אחסון רבים והתחשבות באוסף האומנות הנכבד של בעלי הבית.

סלון מודרני שעוצב על ידי עדי סמט

כיצד התאמת את העיצוב ותכנון הבית לצרכיהם של הדיירים?
לאחר הכרת הלקוחות, בנית הפרוגראמה וההבנה שהחיים בחוץ חשובים לא פחות- שמרנו על יחס נכבד בין קומת הכניסה לשטחי הגינה. על מנת להקליל את המסה הכבדה ליושבים בגינה, "שברנו" את המסה לשני גושים כאשר הקומה העליונה נראית כמרחפת מעל השטח ובכך יוצרת אזור מוצל ואינטימי בגינה. מהצד השני, במשך לדק, היושבים נהנים מישיבה תחת כיפת השמיים ומבית חד קומתי. יחידת ההורים תוכננה כמרחפת מעל הגינה והבריכה נהנית מאור ופתיחות מרבית תוך כדי שליטה מלאה על האינטימיות בלחיצת כפתור."

מטבח עץ

מה החשיבות של חלל המטבח בעיניך? כמה יחס אתה נותן לו בתהליך העיצוב? האם הוא מהווה שלב יסוד בתכנון הבית?
"המטבח מהווה לב הבית וכמקום מפגש בו המשפחה מבלה מספר פעמים ביום. אנחנו מאמינים שהמטבח צריך להיות מרווח ומתוכנן ללא פשרות- תוך כדי הבנת ההתנהלות בו ושימת דגש על מקומות ישיבה רבים עד שמה שניתן."

סלון עם נוף למרפסת

מה מייחד את חברת "סמל מטבחים" משאר חברות המטבחים?
"חברת סמל מסתמנת כחברה הישראלית המובילה. עדכנית במגמות העיצוב בעולם ונותנת מענה ופתרונות מדויקים. הלקוחות זוכים לחללי תצוגה מפנקים ולחוויית קניה יוצאת דופן."