adi

הכירו את עדי וינברג

קצת על האדריכל: עדי וינברג הינו אדריכל עטור פרסים בארץ ובעולם, מבניה קומפקטית ועד מבני ציבור ובניה רוויה. חולש על מגוון תחומי תכנון ועיצוב בסדרי גודל שונים. "ב-1999 התחלתי במקביל לעבודתי כמעצב ואדריכל ללמד בבי"ס הבאוהאוס בדסאו ומאז מלמד עיצוב ואדריכלות במוסדות אקדמים שונים ומגוונים כמו הטכניון, שנקר, המכללה למנהל אוניברסיטת תל אביב ועוד." מציין וינברג.

מטבח בגוון כהה

על הפרויקט: פרוייקט זה עוצב ותוכנן לקליינטים פרטיים בשכונת "רמת אביב הירוקה" (רמת אביב ב'). זהו בית פרטי כחלק מבניין טורי שנבנה במקור בשנות החמישים ברוח התקופה. בנפח הבית, המהווה חלק מתוכנית הרחבה, יש מגבלות לשטחים שניתן לנצל, עקב מבנהו המאתגר שנוצר- צר, ארוך ובעל שתי חזיתות בלבד.

על המטבח: המטבח עוצב ותוכנן מחומרים בגוונים אפורים, אלומיניום, צבע ומשטח דקטון. הקשר הפתוח בין איזור המטבח ומשתמשיו, לבין גינה רחבת הידיים תורם לפתיחות ולזרימת החללים, ומאפשר חוייה עשירה של עשיה ואירוח במיקרוקוסמוס האורבני הירוק.

מטבח אפור עם אלומניום ומשטח דקטון

כשהתחלת לתכנן ולעצב את הבית, מה היו מקורות ההשראה העיצוביים שהובילו אותך ? "בתחילת כל תהליך לומדים את האתר, הקליינטים, האירועים והסיטואציות שקורות במערכת המשפחתית. פה תמונה רוב מהותו של הפרויקט והספציפיות שלו. תחילה לומדים את הדברים הגלויים והברורים וגם את הדברים המוצנעים והחמקמקים- ובעיקר שואלים הרבה שאלות. אחת השאלות ששואלים היא לגבי חלל שאוהבים ומרגישם בו נוח, בבית. הפעם היה דיון מרתק סביב טרמינאלים בשדות תעופה והתשובה המפתיעה שימשה אותי. הבנתי שמאחר ויש פוטנציאל אדיר של חללים שזורמים בין החורשה לגינה הפרטית, ובין רום הגג לתחתית המרתף אפשר לייצר מהם חויות מפגש ותנועה כמעט אין סופית."

מטבח בעיצוב עדי וינברג

מה החשיבות של חלל המטבח בעיניך? כמה יחס אתה נותן לו בתהליך העיצוב? האם הוא מהווה שלב יסוד בתכנון הבית? "כל חלל חשוב והוא חלק ממערך. מטבח יכול להיות חלל רק לבישול או מקום מפגש, חלל לאכילה, חלל למנוחה או חלל תנועה. לכן, אני מעניק לתכנונו את מירב תשומת הלב- כמו שאני נוהג בכל חלל בבית."

מה מאפיין את בחירותיך החומריות בתחום המטבחים? "אני מעדיף חומרים נקיים ואמיתיים ללא קישוטים. כאשר אני מתכנן אני מנסה שהבחירות יהיו שלמות וברורות לי אך בעיקר שהקליינט ירגיש איתם שלם."

הכירו את עדי וינברג

מה מייחד את חברת "סמל מטבחים" משאר חברות המטבחים?  "אני עובד עם מגוון חברות מטבחים ונגרים אבל אני מרגיש שהרבה קליינטים מרגישים בסמל שהם מקבלים תמורה הוגנת ושמרחב הפעולה והאפשרויות שלהם גדול."

מה הכי יפה במקצועות עיצוב הפנים והאדריכלות? "הרגע שבו אתה מבין מה השאלות האמיתיות שאתה שואל. כל הזמן לומדים לכן אני מעדיף לקרוא למקום העבודה שלי סטודיו. כשהדברים מתבהרים מתחילים ליצור ולא לצתת."

פרויקט שהיית רוצה לעשות וטרם עשית? "מוזיאון או דירה קומפקטית בטרוף כמו 20 מ' למשפחה עם ילדים, פרוייקטים עם נפח גדול, יאכטה, בית קברות או אתר ייחודי מדבר. אחראיותי היא בכל פרוייקט לעשות ריסט, לשכוח מה שאני יודע, להקשיב ולבחון הכל מחדש בעין וראש פתוחים ורעננים- רק כך אפשר להתאהב במה שאני עושה באותו רגע."

טיפ למי שרוצה ללמוד אדריכלות ועיצוב פנים? "לפתוח עינים, להקשיב, להיות צנוע, להיות נכון לעבודה אינטנסיבית מאוד, להיות נכון לקשור את היד החזקה ולעבוד עם היד השנייה- כלומר לפתח גמישות מחשבתית ויצירתית. להיות סבלני ולהבין מתי הדברים בשלים דיים כדי לצאת לפועל, להיות ביקורתי ובעיני הכי חשוב וקודם לכל להיות בן אדם."

מטבח בגוון אפור אלומיניום ומשטח דקטון