שלומי-לוין-פספורט

הכירו את שלומי לוין

אנו ב- "מטבחי סמל", עובדים רבות עם מגוון אדריכלים ומעצבים, אך ישנם מספר אדריכלים שהצטרפו למשפחה ומאז דרכנו לא נפרדות. אחד כזה הוא שלומי לוין, אדריכל מבטיח שמוציא לפועל עבודות עוצרות נשימה. אז החלטנו לערוך כתבה מעניינת ומיוחדת עליו, וכמובן להציג בפניכם את אחד הפרויקטים שלו >>>

צילום: שי אפשטיין

מטבח עץ עם אי משיש

 

קצת על האדריכל.

האדריכל והמעצב שלומי לוין יוצר שפה אדריכלית ייחודית לכל פרויקט, אשר זוכה ליחס מיוחד, ונהנה מבידול שמעניק לו את צביונו. משרד הבוטיק שלו ממוקם בבניין לשימור במתחם נגה הציורי שביפו, ומשקף את סגנונו והשקפתו. המשרד עוסק בתכנון ועיצוב פרויקטים איכותיים בתחומי הבניה הפרטית, הבניה הרוויה, משרדים לבתי עסק עבור קהל פרטי ועסקי ועבור חברות הבניה מהמובילות בארץ. שאיפתו התמידית לחידושים ,טרנדים ושימוש בחומרים ייחודיים, מובילה לתוצאה מושלמת המותאמת לצרכיו של הקליינט.

על הפרויקט.

הפרויקט ממוקם במגדל ברמת אביב החדשה. זהו דופלקס גן בעל 2 קומות מגורים, המשתרע על שטח של 250 מ"ר, וגינה ענקית בשטח של 330 מ"ר. הדופלקס נרכש ע"י זוג ושלושת ילדיהם, אשר עברו מדירה קטנה יותר-  אותה עיצב שלומי עבור המשפחה לפני כ-5 שנים.

הדופלקס נקנה ברמת סטנדרט- המוכן למגורים / אכלוס, אך תכנון הבית ורמת הגימור של הבית לא התאים לבעלי הבית, ולכן פנו אל לוין על מנת לתכנן את הבית מחדש, לעצבו בהתאם לצרכים שלהם, לטעמם העיצובי ולרמת החיים הגבוה שלהם.

תאר לנו את מאפייני את סגנון העבודה שלך באופן כללי?

כאשר אני מקבל פרויקט חדש חשובים לי שני דברים : אחד הוא שהתכנון יענה על צרכיהם של הדיירים ויותאם בשלמות לאורח החיים שלהם. השני הוא האסתטיות והייחודיות של הפרויקט, ובידולו מפרויקטים אחרים. אלו נעשים ע"י יצירת שפה עיצובית ייחודית ושונה המותאמת באופן אבסולוטי לדיירי הבית בלבד. מענה על שני פרמטרים אלו יוצר חיבור עמוק בין הדיירים לדירה, והופך את הפרויקט ל"בית".

מטבח עץ עם אי שיש בעיצוב שלומי לוין

כשהתחלת לתכנן ולעצב את הבית, מה היו מקורות ההשראה העיצוביים שהובילו אותך ?

מקורות ההשראה בתכנון הבית  היו מלונות אורבניים, אשר מצד אחד מדגישים את היותם חלק מהעיר ומאורח החיים המהיר, ההומה, המעניין והמהנה שלה, ומצד שני מציעים נוחות ויוקרה, ומנעימים את השהות בהם.

כיצד התאמת את העיצוב ותכנון הבית לצרכם של הדיירים?

קומת הכניסה מהווה את מוקד החיים המשותפים והחברתיים של המשפחה- הסלון ופינת האוכל פונים אל הגינה ומהווים את פונקציות האירוח בדירה. המטבח ממוקם בהמשכו של החלל וביחד יוצרים רצף פעילות יום יומי. יחידת ההורים מוקמה בעומקו של חלל קומת הקרקע והיא ניתנת לסגירה ולהפרדה משאר הקומה.

קומת המגורים תוכננה כך שתיתן מענה על צרכי המגורים והלייף סטייל של המשפחה, תוך ניצול מיטבי של מבנה המרתף ומכילה  3 סוויטות ילדים עם אמבטיה צמודה, חדר משפחה המשמש גם כחדר קולנוע ביתי, חדר כביסה וחדר אורחים נוסף/אופר.  זרימת אוויר נעימה ויש כניסת אור טבעי לכל אחד מן החללים, היוצרים תחושת מרחב ומבטלים לחלוטין את תחושת המרתף השקוע.

רצף וקשר עם הגינה- מפתחים גדולים לעבר הגינה המעוצבת יוצרים שילוב של פנים וחוץ הממזגים את הגינה הירוקה עם הבית ליחידה אחת, המדברת באותה שפה. בנוסף, יוצרת הגינה הענקית בידול ובידוד מהשכונה העירונית התוססת.

לייף סטייל – תכנון המבנה ועיצוב הפנים נעשה בסגנון מודרני התומך באורח החיים של הדיירים. שימוש באריחי פורצלן ענקיים (180/80ׁ) המודגשים על רקעו הלבן והסטרילי של הקירות, ביחד עם קווי התכנון הנקיים, מעניקים לבית מראה אלגנטי ומהוקצע. בנוסף, שימוש בטקסטורות ובגוונים חמים בטקסטיל, עץ אקליפטוס מושחר ותכנון תאורה מוקפד מעניקים לבית סגנון נטורליסטי המייצר תחושת חמימות, נינוחות ושלווה משפחתית.

קומת המרתף עוצבה בסגנון חמים יותר ובייתי יותר ורוצפה בפרקט "פיש בון" טבעי.

מטבח עץ מודרני

מה החשיבות של חלל המטבח בעיניך? כמה יחס אתה נותן לו בתהליך העיצוב? האם הוא מהווה שלב יסוד בתכנון הבית?

תכנון חלל המטבח הנו בעל חשיבות עליונה מבחינתי. חלל המטבח בבתים מודרניים, ובאורח החיים המודרני והעירוני בפרט, מהווה את מרכז החיים של הבית. בתור חלל בעל חשיבות שכזו תשומת הלב עבורו הינה רבה ביותר. תכנון נכון של המטבח ושל חלל המטבח משפיע לא רק על טיב האוכל אל על ההתנהלות של התא המשפחתי בכלל. המטבח הופך להיות מקום מפגש משפחתי ותכנון נכון שלו מעצים את הקשר וזמן האיכות בין דיירי הבית. גם תכנון המטבח ועיצובו מושפעים ממעמדו החשוב והיחס אליו כאל חלל מגורים לכל דבר.

מה מאפיין את המטבח בדירה זו ואת בחירותיך החומריות בו?

המטבח בדופלקס זה בנוי בצורה היוצרת אשליה של אי גדול מול קיר ארונות. בפועל צורתו של המטבח הינה קיר ארונות וחצי אי המחובר לארונות נמוכים בצורת "ר". על מנת לטשטש את הארונות הנמוכים משכתי את תשומת לב המתבונן לקיר הארונות ולחצי האי ע"י שימוש בחומרים ייחודיים ודרמטיים, כך שלמעשה נעלם המטבח ה"סטנדרטי". קיר הארונות עוצב בעץ מסורק תלת מימדי, המוסיף חמימות לחלל. האי עוצב בגוונים כהים ובולטים על רקע העץ של קיר הארונות. בנוסף, האי מחופה בשיש טבעי בעל מראה גידים מודגש ועשיר, היוצר דרמטיות והמשכיות של רצפת הבית.

מה מייחד את חברת "סמל מטבחים" משאר חברות המטבחים?

ייחודיותה של חברת סמל מטבחים היא ביכולת לייצר מחוץ לסטנדרט ולמוצג באולמות התצוגה של החברה. החברה פתוחה לפרטי ייצור ולחומרים לפי "שיגעונותיו" של האדריכל. דבר זה, בנוסף על המוצג באולמות התצוגה של החברה, מוביל ליצירתיות וייחודיות של מטבחיה במגוון הפרויקטים בהם אני מתכנן ומעצב.

ועכשיו… קצת שאלות אישיות 🙂

מה הכי יפה במקצועות עיצוב הפנים והאדריכלות?

יצירת סביבת חיים – אנשים גרים בתוך היצירות שלנו

מה הכי קשה במקצוע?

פסיכולוגיה – למצוא את האיזון התכנוני בין בני זוג, קבלן ויזם וכו'……

פרויקט שהיית רוצה לעשות וטרם עשית?

בית מלון, ספא….

טיפ למי שרוצה ללמוד אדריכלות ועיצוב פנים?

תלמדו להיות קשובים לסביבתכם – עיצוב טוב הוא כזה שעונה על צרכי המשתמש ומשרת אותו

מה היית אם לא היית אדריכל?

מעצב גרפי – אוהב להשפיע על הרגש באמצעות עיצוב.